Anna, Anne og Anna i buret hos FC Outlaws
FC Outlaws dametrup til næste sæson har fået endnu en forstærkning. Klubben har lavet en aftale med målvogteren Anna Bang Larsen.
Hun er en talentfuld ung målvogter der har fremtiden foran sig. Med skiftet kommer hun til at danne målvogter team med den rutinerede landsholdskeeper Anne Bruun og den unge keeper Anna Schepler. Netop Anne Bruun har hun dannet makkerpar med i netop Frederikshavn Bulldogs i sæson 2009-10 og lidt af sæson 2010-11, inden Anne Bruun flyttede til FC Outlaws.
Anna Bang Larsen har i flere sæsoner spillet med på ligaholdet i Frederikshavn Bulldogs men slog først igennem sidste sæson, hvor hun var med til at sikre endnu et DM Guld til Frederikshavn Bulldogs. Hun er endvidere også inde omkring U19 pigeprojektet og er en af Danmarks store målvogtertalenter. Det viste hun også i DM finalen i år.





































