Mobil version Gør Kanal Frederikshavn til min startside
 
22.11.2010 | Af: Kanal Frederikshavn

Ansætter endnu en elev og forventer rekord-jul

Klaus Johansen: - Jeg forventer, at årets julehandel bliver den største nogensinde.

Øget travlhed og store forventninger til årets julehandel har fået Mr. Klaus Johansen i gågaden i Frederikshavn til at ansætte endnu en medarbejder. Nichlas Lang Axelsen er netop begyndt som elev.

 

- Butikken henvender sig til et modent og kvalitetsbevidst publikum, der sætter pris på vores mærkevarer som Gant, Henri Lloyd og Tommy Hilfiger. Vi kan også tydeligt mærke, at Kirkeby er lukket, og derfor har vi brug for en elev mere, fortæller indehaver Klaus Johansen.

Han overtog forretningen i 2006. Ud over de to elever arbejder også Svend Christoffersen i Mr. Klaus Johansen. Svend Christoffersen har været med, siden forretningen åbnede for 41 år siden.

- Vi får flere og flere af de gode mærker, og derfor forventer jeg, at årets julehandel bliver den største nogensinde, siger Klaus Johansen.


 


BillederTilføj billede


FOTO: Kenneth Rödin

VideoerTilføj video

Kommentarer

Der er ingen kommentarer til denne nyhed endnu. Skal du være den første?

Informationer til denne nyhed

Læst: 806 gang(e)
Bedøm:
Afgiver din stemme
Rating: 4.0 af 5 fra 10 stemmer.
Klik på antallet af stjerne for at stemme
<- Tilbage

Flere nyheder





Indlæser nyheder