Gå til hoved-indhold
10. januar 2012 - kl. 12.01

Behandlerhuset havde succes med åbent hus

  • 1 af 6
    FOTO: Helle Larsen
  • 2 af 6
    FOTO: Helle Larsen
  • 3 af 6
    FOTO: Helle Larsen
  • 4 af 6
    FOTO: Helle Larsen
  • 5 af 6
    FOTO: Helle Larsen
  • 6 af 6
    70 mennesker kiggede indenfor i Behandlerhuset.
Af: Pressemeddelelse

Behandlerhuset i Danmarksgade 19 havde åbent hus i lørdags, og det blev en stor succes med ca. 70 besøgende.

- Vi er blevet taget godt imod helt fra starten, og dagen viste, at der er mange, som hilser dette initiativ velkommen. Med de flotte og indbydende lokaler og de meget dygtige behandlere, så håber jeg, at både klienter og flere behandlere også i fremtiden vil bruge huset flittigt, udtaler Helle Larsen fra Nordcoach, som er indehaver af stedet.

I dagens anledning var der mulighed for prøvebehandlinger, hvilket blev flittigt benyttet.

Pt. tilbydes bl.a. akupunktur, coaching, kranio sakral, massage(også hotstone), lymfedrænage massage, zoneterapi, hjælp til idrætsskader og rygskader og tankefeltterapi.

Udover behandlinger er der også løbende foredrag, workshops, undervisning inden for sundhed og helse – også med interessante og dygtige folk udefra.

Følg med på www.behandlerhuset.com.

Seneste nyheder

Mest læste nyheder lige nu...