Beskyldes for at være børnelokker og -sælger
Frederikshavneren Kim Madsen beskyldes på litauisk tv for at være både børnelokker og børnesælger. Det oplyser NORDJYSKE Medier.
Kim Madsen bor i dag i Vrå. Han er blevet mangemillionær på Aloe Vera-produkter, og han er en af hovedmændene bag Palm City i Frederikshavn.
Kim Madsen vil retsforfølge de medvirkende i tv-programmet for at rense sit navn, og det hjælpearbejde for litauiske børnehjemsbørn, som flere vendsysselske familier gennem Rotary i Hjørring støtter.
- Jeg er chokeret. Næsten hele udsendelsen handler om min person, men jeg er ikke blevet tilbudt at kommentere beskyldningerne, siger Kim Madsen til NORDJYSKE Medier.
Organisationen Børns Rettigheder bakker Kim Madsen op og understreger, at man skammer sig over den behandling, han har fået.





































