B.S. Christiansen kommer torsdag 11. marts til Frederikshavn.
B.S. Christiansen holder torsdag 11. marts foredrag i Det Musiske Hus. Frederikshavn Håndværkerforening inviterer alle lærlinge og elever i Frederikshavn til overvære foredraget med en af Danmarks mest respekterede mænd.
- Vi vil opleve B.S. Christiansens syn, værdier og konsekvenspædagogik i et spændende og underholdende foredrag, som naturligvis vil blive krydret med historier fra B.S. Christiansens virkelige liv i bl.a. Jægerkorpset, Team Saxo Bank, FC Midtjylland og hos TV2, fortæller Lars Hostrup, formand for Frederikshavn Håndværkerforening.
Der er kun plads til 300 publikummer i Det Musiske Hus, så Lars Hostrup anbefaler lærlinge og elever at være hurtigt ude. Billetter udleveres efter først til mølle hos: