Gå til hoved-indhold
17. november 2014 - kl. 09.11

EMPIRE er igen helt fremme i julesokkerne

  • 1 af 4
    FOTO: Kanal Frederikshavn
  • 2 af 4
    FOTO: Kanal Frederikshavn
  • 3 af 4
    Fars Fede Ferie? Nej, jul i Frederikshavn på Restaurant EMPIRE.
  • 4 af 4
    Fars Fede Ferie? Nej, jul i Frederikshavn på Restaurant EMPIRE.
Af: Kanal Frederikshavn

Julen handler om de gode traditioner, og når det kommer til juleudsmykning, er Restaurant EMPIRE igen i år helt fremme i julesokkerne.

EMPIRE er de seneste dage pyntet op med sin sædvanlige overdådige juleudsmykning.

- Jeg tror ikke, at EMPIRE har en overflade, som ikke har fået en tur med Tricias julehånd. Der er juletræer, kravlenisser, julehjerter og stjerner overalt i restauranten, og det ligner lidt en kulisse fra filmen Fars Fede Juleferie, smiler Lars Dannervig, indehaver af Hotel Herman Bang, hvor Restaurant EMPIRE har til huse.

Og det ikke kun EMPIRE's amerikanske restaurantchef, Tricia Hansen, som glæder sig til den kommende periode.

- Der er masser af liv i butikkerne, og folk er - trods juletravlhed - i et dejligt humør helt frem til julen. Vi har købt ekstra ind til varm kakao med flødeskum og kaneldrys, som er et sikkert hit fra nu og helt frem til jul, siger Lars Dannervig.

Seneste nyheder

Mest læste nyheder lige nu...