En lille hilsen fra Bangsbo Freja fra solrige Spanien
Carsten Linderup Nielsen, Bangsbo Freja, skriver fra fodboldturneringen Costa Brava Cup: Nu er har vi været i Costa Brava i fire dage og har nydt vejret, som har budt på skyfri himmel, solskin og en temperatur på omkring de 23 grader i dagtimerne.
Alle holdene har været kamp både mandag og tirsdag med forskellige resultater. Der kan læses referatter fra de enkelte kampe på www.bangsbofreja.dk.
I dag onsdag forsætter turneringen med de sidste indledende puljekampe. Herefter ved vi, hvordan og hvorledes torsdagen skal forløbe for de enkelte hold.
Vi hygger os rigtig meget hernede både indbyrdes og på tværs af holdene. Med at ligge ved poolen, gå rundt nede i byen eller ligge på stranden ved det skønne Middelhavet.
Enkelte af deltagerne vil i dag tage en af busserne ind til Barcelona for at se endnu en kamp på Camp Nou: FC Barcelona-FC København.






































