Mobil version Gør Kanal Frederikshavn til min startside
 
20.10.2010 | Af: Carsten Linderup Nielsen

En lille hilsen fra Bangsbo Freja fra solrige Spanien

Mellem kampene hygger spillerne sig bl.a. i poolen.

Carsten Linderup Nielsen, Bangsbo Freja, skriver fra fodboldturneringen Costa Brava Cup: Nu er har vi været i Costa Brava i fire dage og har nydt vejret, som har budt på skyfri himmel, solskin og en temperatur på omkring de 23 grader i dagtimerne.



 

Alle holdene har været kamp både mandag og tirsdag med forskellige resultater. Der kan læses referatter fra de enkelte kampe på www.bangsbofreja.dk.

I dag onsdag forsætter turneringen med de sidste indledende puljekampe. Herefter ved vi, hvordan og hvorledes torsdagen skal forløbe for de enkelte hold.

Vi hygger os rigtig meget hernede både indbyrdes og på tværs af holdene. Med at ligge ved poolen, gå rundt nede i byen eller ligge på stranden ved det skønne Middelhavet.

Enkelte af deltagerne vil i dag tage en af busserne ind til Barcelona for at se endnu en kamp på Camp Nou: FC Barcelona-FC København.


 


BillederTilføj billede


FOTO: Carsten Linderup Nielsen

FOTO: Carsten Linderup Nielsen

VideoerTilføj video

Kommentarer

Der er ingen kommentarer til denne nyhed endnu. Skal du være den første?

Informationer til denne nyhed

Læst: 782 gang(e)
Bedøm:
Afgiver din stemme
Rating: 3.0 af 5 fra 3 stemmer.
Klik på antallet af stjerne for at stemme
17-10 - Bangsbo Freja-spillere var på plads...
<- Tilbage

Flere nyheder





Indlæser nyheder