05.08.2012 | Af: Josefine Ulbrichsen
Festlig weekend på Sæby Torv i musikkens tegn25436
Torvet summede fredag aften af musik og glade mennesker. |
Fredag aften var der Open Summer Night i Sæby, hvor både Kim & Hallo og Rockstop spillede på torvet helt til klokken 22.00. Lørdag stod i børnenes tegn, hvor brandmand Sam var på besøg, og søndag byder igen på musik - i dag fra Kristian Klarvand.
Der var fest og glade dage, da torvet i Sæby fredag aften summede af musik og feststemte mennesker. Vejret var skiftende, men humøret var højt, og festen fortsatte trods de regndryp, der kom ind imellem. Butikkerne havde længe åbent og fristede med gode tilbud, hvilket også trak mange mennesker til Sæbys gågade.
Kim & Hallo lagde ud med en god blanding af danskpop og rock n' roll, hvorefter Rockstop overtog scenen og fortsatte festen med deres rockrepertoire.
Lørdag var der besøg af brandmand Sam, hvor han underholdt og belærte de mange fremødte børn, som gladeligt deltog i løjerne.
Søndag vil Kristian Klarvand afslutte den fornøjelige weekend på torvet Sæby.
|
|
|
|
| Læst: |
803 gang(e)
|
| Bedøm: |

Afgiver din stemme
Rating: 4.2 af 5 fra 5 stemmer.
Klik på antallet af stjerne for at stemme
|
|
|
|
|
|
<- Tilbage
|
|
| |
|
|