Frank Hvam indfriede alle forventninger i Fr.havn
FfI Håndbold præsenterede torsdag aften Frank Hvam på den store scene i Det Musiske Hus. Med gode anmeldelser bag sig blev det nu frederikshavnernes tur til at opleve det fabelagtige show Live09.
Der var helt udsolgt i den store sal, og det var med klare forventninger publikum trådte indad dørene. Showet blev mødt med stor latter hele vejen igennem.
I pausen snakkede vi med Tobias Bisgaard, der overværede aftenens show.
- Mine forventninger var rigtig store i aften efter at have set ham i Klovn. Jeg synes, det har været noget helt andet at se ham live i aften, men det har været grineren. Jeg elsker at se ham på tv og er en stor fan. Han bliver nærmest et idol for mig en aften som i aften.
Efter showet fangede vi Jane Sanslev.
- Jeg havde hørt rigtig godt om showet, før jeg købte billet. Jeg har før set Klovn, og mine forventninger til i aften har også været høje. Jeg hørte om showet på Facebook og tog så med. Jeg synes det har været rigtig sjovt, og jeg elsker måden, han bevæger sig på på scenen.
Gode indtryk var kendetegnet hele aftenen, og Frank Hvams show må siges også at være en succes i Frederikshavn.









































