Igen fuldtids-bemanding i FfI Fodbold og Dana Cup
Poul Beck – tidligere inspektør på Frederikshavn Stadion – er tilbage for fuld styrke i FfI Fodbold og Dana Cup No. 1.
Poul Beck har senest stået for opbygningen af Helsekostens store webshop, som i dag benyttes af kunder i både ind- og udland.
- Efter generalforsamlingen i midten af marts stod det ret hurtigt klart for den nye bestyrelse, at det ville være nødvendigt med en ansvarlig på fodboldklubbens kontor i det daglige for at opretholde vores ambitioner om et højt aktivitets- og serviceniveau for klubbens mange medlemmer. Da muligheden så viste sig for at knytte Poul endnu tættere til klubben, slog vi til med det samme – og det gjorde Poul heldigvis også, oplyser FfI's formand, Martin Høeg.
Populært sagt er Poul Beck ansat som "blæksprutte". Mere præcist til at håndtere opgaver omkring bogføring, medlemsstyring og den lange række af andre forefaldende opgaver i det daglige.
Derudover skal Poul selvfølgelig stadig, sammen med Rikke Johansen, være koordinator for Dana Cup No. 1, når turneringen i uge 28 igen ruller i byen. Dana Cup-udvalget arbejder i øjeblikket stenhårdt med at udvikle turneringen, så det også i fremtiden bliver både sjovt og interessant at deltage i sommerens største turistbegivenhed i Frederikshavn.





































