Mobil version Gør Kanal Frederikshavn til min startside
 
01.01.2012 | Af: Kanal Frederikshavn

Kanal Frederikshavn ønsker alle et godt nytår

Carsten Thomasen leverede for fjerde gang i træk flotte nytårsbilleder til Kanal Frederikshavn.

Med Carsten Thomasens flotte nytårsbilleder fra Kilden ønsker Kanal Frederikshavn alle læsere, annoncører, samarbejdspartnere, skribenter og debattører et sundt, sjovt og succesrigt nytår.



 

I dag er det tre år siden, at Kanal Frederikshavn gik luften. Er det projekt overhovedet realistisk?, spurgte mange, da IdeFA, KaSano Kommunikation og Lyng Consulting 1. januar 2009 åbnede Kanal Frederikshavn.

Vi kendte ikke svaret, men det gør vi nu. 1.096 dage i træk har vi opdateret www.kanalfrederikshavn.dk med friske nyheder og debatindlæg. Vi er kun tre medarbejdere. Med den bemanding burde det reelt ikke kunne lade sig gøre at drive en lokal netavis i den kvalitet, som vi føler, Kanal Frederikshavn står for.

Heldigvis modtager vi hver dag pressemeddelelser, fotos, indlæg, andre artikler fra virksomheder, foreninger og ikke mindst frivillige skribenter. Vi skylder alle en stor tak for opbakningen. Uden jer var der ikke godt 6.000 besøgende hver dag på Kanal Frederikshavn.

I 2011 har vi igen slået to vigtige rekorder. Både antallet af besøg og omsætningen har nået nye højder. Tak til alle læserne og en kæmpe tak til annoncørerne, som tror på os. Det er jeres skyld, at Kanal Frederikshavn er de fleste frederikshavneres foretrukne lokale nyhedsmedie på nettet.


 


BillederTilføj billede


FOTO: Carsten Thomasen

FOTO: Carsten Thomasen

FOTO: Carsten Thomasen

FOTO: Carsten Thomasen

FOTO: Carsten Thomasen

FOTO: Carsten Thomasen

VideoerTilføj video

Kommentarer

Der er ingen kommentarer til denne nyhed endnu. Skal du være den første?

Informationer til denne nyhed

Læst: 718 gang(e)
Bedøm:
Afgiver din stemme
Rating: 4.8 af 5 fra 4 stemmer.
Klik på antallet af stjerne for at stemme
<- Tilbage

Flere nyheder





Indlæser nyheder