Gå til hoved-indhold
27. september 2011 - kl. 04.09

Kun få billetter tilbage til FREDERIK's modeshow

  • 1 af 2
    FOTO: Knud Erik Pedersen
  • 2 af 2
    I forbindelse med modeshowet trækkes der lod om præmier for næsten 100.000 kroner.
Af: Kanal Frederikshavn

Handels- og virksomhedsforeningen FREDERIK inviterer igen indenfor i Det Musiske Hus til efterårets største modeshow i Frederikshavn. Det sker onsdag 28. september kl. 20.00.

Der er kun få billetter tilbage, og de kan købes i enten Anthon eller CifiQ.

Allerede fra kl. 19.30 er der underholdning i foyeren, når danseparret Tenna Bloch Petersen fra Frederikshavn og hendes partner, Magnus Ginge, giver opvisning. De er Danmarks bedste i deres aldersklasse og satser hårdt på at kvalificere sig til VM i Moldavien.

Vanen tro er der attraktive gevinster, når FREDERIK arrangerer modeshow, men i morgen aften bliver der slået ny rekord, hvad det angår. Der er præmier for næsten 100.000 kroner, fordi Spar Nord og FREDERIK har doneret 10 punge, som udtrækkes efter modeshowet. I hver pung er der gevinster for 7.500 kr.

Modeshowet begynder kl. 20.00 og byder på efteråret hotte kollektioner og trends fra følgende 18 butikker:

Alt til Bruden, Dybvad - Anthon - Bella Donna - CamillaF - Cifi Q - Den Syvende Himmel - Himmelhunden - Gerda - Jack & Jones
Jackie O - Louis Nielsen - Lædermagasinet - ONLY - MESSAGE - Michelle A - Mr. Klaus Johansen - Solo - Sportmaster

Seneste nyheder

Mest læste nyheder lige nu...