Gå til hoved-indhold
17. oktober 2016 - kl. 13.10

Nyt lokalt samarbejde omkring firmagaver

  • 1 af 4
    FOTO: Privat
  • 2 af 4
    FOTO: Privat
  • 3 af 4
    Lone Larsen (t.v.) opfordrer interesserede til at kontakte Lis Olesen, hvis de vil vide mere om LarsenPlus.
  • 4 af 4
    Lone Larsen (t.v.) opfordrer interesserede til at kontakte Lis Olesen, hvis de vil vide mere om LarsenPlus.
Af: Kanal Frederikshavn

Nu kan du også købe whisky, vin, chokolade, gavesæt fra Weber og værktøj fra Bosch på www.larsenplus.dk, som er Kop & Kande i Frederikshavns webshop til dem, der ønsker at handle lokalt, når de køber gaver.

Kop & Kande har i nogle år solgt firmagaver gennem LarsenPlus. Nu har de indgået et nyt samarbejde med XL-Byg i Elling og Vinspecialisten i Frederikshavn.

Idéen er, at LarsenPlus står for både onlineshop og eventuelle sælgerbesøg i dette helt nye set-up, og at både XL-Byg og Vinspecialisten byder ind med spændende og anderledes gaveidéer.

- Èn portal, men med meget større udvalg end hidtil. Især når det drejer sig om gaver til herrer, siger indehaver Lone Larsen fra Kop & Kande i Frederikshavn.

Alle parter forventer sig meget af samarbejdet, da der ifølge Lone Larsen i landsdelen er en udpræget lyst til at handle lokalt og dermed bevare arbejdspladser i området.

Kontakt Lis Olesen på telefon 2055 6181, hvis du ønsker at høre mere om det udvidede varesortiment hos LarsenPlus.

Seneste nyheder

Mest læste nyheder lige nu...