Vind billetter til Uffe Holm eller MGP19 på søndag
KONKURRENCE: Kanal Frederikshavn udlodder "fem biler" til både MGP19 og stand-up på søndag i Frederikshavn med Uffe Holm og Anders Nielsen.
Som tidligere nævnt er der på parkeringspladsen mellem Arena Nord og Nordstjerneskolen både familiekoncert og stand-up.
Og nu kan du vinde adgang for en bil med op til fem personer. Du skal blot skrive i kommentarfeltet, hvem du inviterer med, hvis du vinder. Og endnu vigtigere skal du skive, om du jagter en plads til MGP eller stand-up.
Til begge arrangementer kan du sidde godt og trygt i din bil og følge med på den fire meter høje scene. Du ankommer i din bil, som med vagters vejledning bliver parkeret på pladsen foran scenen. Herefter indstiller du din bilradio til den FM-radiofrekvens, som udleveres ved indkørsel, læner dig tilbage og nyder showet live fra scenen.
"BLIV I BILEN" er overskriften på de to arrangementer, der landet har fået en fantastisk modtagelse. Igen i går kunne Uffe Holm og Anders Nielsen glæde sig over to udsolgte (2 x 300 biler) shows i Slagelse.
I den kommende weekend går turen lørdag til Aalborg og søndag til Frederikshavn.
Der er mulighed for at købe slik, sodavand og popcorn på pladsen. Betaling sker via MobilePay.
MGP-koncerten er med Alma Sophie, The Wave og Lisa&Xenia.





































