Mobil version Gør Kanal Frederikshavn til min startside
 
25.06.2022 | Af: Kanal Frederikshavn

Årets studenter fra Frederikshavn Gymnasium

Frederikshavn Gymnasium dimitterede i går 145 STX-studenter. 21 forlader gymnasiet med en HF-uddannelse, og 13 kan kalde sig Maritim Student HF.

 

Ellen Kirstine Nordmann Bork modtog elevlegatet fra Rotary som Årets Student.

Tillykke til alle dimittender.

STX
3a

Anna Hellum
Anna Line Munk
Anne Sofie Nissen
Anneline Bertelsen
Cecilie Freund Rasmussen
Christine Korsager Riber
Emma Overgaard Larsen
Emmy Rose Ingleton
Freja Bundgaard
Freja Højland Pedersen
Ida Vintervad Toft-Karlsen
Josefine Engstrøm Laursen
Josephine Rod Frier Jespersen
Josephine Wierenfeldt Andersen
Katrine Andersen
Lasse Bak Kristensen
Line Hofmann Clausen
Louise Bradsted
Magnus Strøm Bach
Mille Kondrup Heftholm
Mille Marie Andersen
Nanna Dahl Reichstein
Ronja Sofia Brandt Mogensen
Sebastian Schjøtt Christensen
Thit Holmgaard Pedersen
Thomas Helsinghof Madsen

3b
Aksel Bang Knudsen
Alba Rosa Qvist
Anton Bech Davidsen
Callie Persson Lassen
Cecilie Faldt
Clara Hasseris Jensen
Denisa-Florentina Crudu
Ditlev Filip Pedersen
Emma Wilster
Frederik Møller Holst
Frederikke Rod Frier Jespersen
Freja Lund Schimmell
Kasper Stoklund Svendsen
Laura Kaae Sørensen
Liv Isabell Honorè
Marius Thomas Houtved Kristiansen
Mathilde Winther Reinwald
Mik Clemmensen
Mikkel Dige Pedersen
Sif Olesen
Signe Hautop Jensen
Sofia Magdalena Pedersen
Stina Eriksson
Thomas Nedergaard Pedersen

3k
Amalie Hamre Hjorth
Astrid Kathrine Ferlev Larsen
Cecilie Baand Severinsen
Emma Thomsen
Emma Weichenfeld Kerstein Nielsen
Freja Kammer Pedersen
Ida Marie Østerballe
Jasmin Krüger Nielsen
Julia Frendrup Pedersen
Katrine Stenbakken Johnsen
Katrine Vinther Christensen
Louise Christensen
Lucas Torstein Guldseth
Mathilde Menne Desmareth
Nanna Henriette Berthelsen
Pernille Nordheim
Sille Christensen
Simon Bestle Jørgensen
Stine Mulvad Johansen
Walther Evald Wiwe

3m
Alma Facius Brøcher
Anthon Mejer Lie
Camilla Haugbjerg
Camilla Agerskov Madsen
Caroline Møller Sørensen
Cecilie Bang-Møller
Cecilie Nørgaard Christensen
Cesilje Karred Hjort
Ellen Kirstine Nordmann Bork
Freja Aaen
Freja Nørgaard Bruun
Ida Krogh
Ida Nedergaard Fuglsang
Ida Nielsen Hav
Juju Khorani
Kaja Ørsted Jørgensen
Kine Ørsted Jørgensen
Kristiane Volsgaard
Lisa Venøbo Vilmar
Madicken Mose
Melissa Mogensbæk Severinsen
Razvan-Mihai Florea
Rikke Holmstoel
Sarah Zaimi
Shanne Weien Levorsen
Sigrid Boyer Munkholm
Sille Byrgesen Giversen
Smilla Frydenlund Jensen

3s
Alberte Mølgaard Nielsen
Alexander Frauvne Skipper
Celeste Lykke Kristensen
Celine Engell Christensen
Emil Abel Christensen
Emilie Skoven Nielsen
Emma Overmark
Janinna Strozik Broust
Julie Vajhøj
Julie Møller Mortensen
Kristian Stenbakken Johnsen
Laura Feld Hessellund
Marie Nonboe Mikkelsen
Marie Olivia Fiedler
Rikke Buus
Sara Dela Skov
Sara Josefine Almeida da Silva
Sarah Diget Madsen
Silke Christine Fischer
William Kringelholt Vinter

3u
Anders Jelsbak Grøntved
Anne Risager Lauridsen
Caroline Esbjørn Sørensen
Casper Kjær Nielsen
Christian Dahm
Elisabeth Skougaard
Emma Birkkjær Kammer Pedersen
Freja Lund Christensen
Glenn Christian Feldmose Antonsen
Harald Jensen
Helene Abildgaard
Holger Christian Grøntved
Ida Aalund Holmager
Isabella Rytter Johansen
Jeppe Laursen
Line Falk Andreasen
Luna Alba Ørskov
Magnus Elholm Jeppesen
Marius Kristensen
Mathilde Hedegaard Lundsbak
Mathilde Søe Jensen
Michelle Stenbakken
Rasmus Elgaard Christensen
Rasmus Nicolai Vognsen
Saban Ismeil
Søren Bjerregaard
Søs Tvilling Jensen

HF
3n (Maritim Student, HF)

Cecilie Vinther
Christian Frøkjær Nørlev
Christian Winther Aagaard
Frederik Vejling Bøgedal
Kasper Boye Sten
Kristoffer Møller Zenth
Mikey Gaarri Henriksen
Paninnguaq Christine Maratse Pedersen
Rasmus Flarup Christensen
Sonny Nutzhorn Them Nielsen
Stefán Haraldsson
Tobias Bøeg Thormann
William Joest Knudsen

2p
Astrid Nørlund Mellemkjær
Christine Jørgensen
Diana Khoury
Erica Dangel Aguilar Villarosa
Frederikke Tornøe-Møller
Helena Uggerhøj Christesen
Jacob Bawi Dua Maung
Julie Alsted Rasmussen
Kirstine Bang Hermansen
Laura McCurdie
Louise Boelt
Louise Elisabeth Haages
Madeleine Juul Jacobsen
Marcus Søttrup Schunck
Nikoline Koldbro Pedersen
Sara Ladekjær Pedersen
Sofie Frænde Fynbo
Sofie Graugaard Sørensen
Sonia Hundal
Thea Thue Pedersen
Theis Lammarth Nielsen

 

BillederTilføj billede

Der er desværre ingen fotos/videoklip til denne nyhed.

 

Kommentarer

Del denne artikel

Flere nyheder





Indlæser nyheder
Close